30 prill 2009

Milan, Rami emri i ri për mbrojtjen

Në bllokun e shënimeve të Galianit është edhe emri i Adil Ramit, mbrojtës qëndror i Lilës me origjinë nga Maroku. 23-vjeçari duket se është lojtari i duhur dhe kostoja e kartonit të tij nuk është shumë e lartë, duke parë se mund të merret nga klubi francez me 6 milion euro. Problemi qëndron tek fakti se lojtari po ndryshon agjent dhe nëse nga ana tjetër agjenti aktual kërkon ta bindë për një kalim në Angli, Miljaçio, agjenti i ri, kërkon ta përfshijë në një maksi-operacion që ka të bëjë edhe me mesfushorin francez Joan Gurkuf, kartoni i të cilit aktualisht ndodhet në pronësi të Milanit.
Milani nuk mendon për një rekuperim ndaj Interit, por është i përqendruar në ruajtjen e vendit të dytë pas ndjekjes së gjatë që i është bërë Juventusit, që pas dy javësh do të përballet pikërisht me kuqezinjtë në “San Siro”. “Kundër Juventusit do të jetë një ndeshje e madhe, - ka thënë Flamini -, në fazën e parë gjërat kanë shkuar keq për ne, por në fushën tonë do të jetë një histori tjetër. Kohët e fundit kemi fituar shumë ndeshje, jemi në vend të dytë dhe duam ta mbyllim kampionatin në këtë pozicion. Duhet të japim maksimumin në pesë ndeshjet që kanë mbetur dhe më pas.