30 prill 2009

Almunia: United nuk është i pamposhtur

Portieri i Arsenalit, Manuel Almunia, llogarit se topçinjtë ende kanë shanse të kualifikohen për në finalen e Ligës së Kampionëve, edhe pse në ndeshjen e parë u mposhtën me rezultat 1-0.
“Ishte vështirë në pjesën e parë, pasi Manchester United luajti shumë fuqishëm, sulmoi me të gjitha forcat. Ne ishim të përgjumur në ato momente”, ka thënë Almunia.“Kisha shumë punë në pjesën e parë, por gjithmonë e prisni këtë kur udhëtoni në Old Trafford. Prisni shumë sulm pasi ata kanë lojtar fantastik ofensiv”.“E prisnim këtë para ndeshjes, por në pjesën e dytë ata u lodhën ca dhe Arsenali tregoi se United është një ekip që mund të mposhtet”, ka shtuar spanjolli.