30 prill 2009

Lipi: Nuk do të rikthehem në asnjë mënyrë tek Juve

Tekniku i përfaqësueses italiane, Marçelo Lipi, shuan përfundimisht çdo hipotezë për rikthimin e tij në krye të skuadrës së Juventusit. Ish-trajneri i “Zonjës së Vjetër” deklaroi përpara gazetarëve se nuk do të marrë asnjë lloj roli tek kjo skuadër.“Nuk do të rikthehem tek Juventusi, as si trajner, dhe as si drejtor teknik. A jemi të qartë?”, ishte deklarate prerë e Marçelo Lipit, e cila i vë kapakun të gjithë zërave të fundit në mediat italiane. Trajneri Lipi e ka drejtuar dy herë më parë skuadrën e Juventusit, me të cilën ka arritur të fitojë gjithçka. Aktualisht ai është rikthyer sërish në drejtimin e Italisë, nga e cila u nda pas fitimit të botërorit “Gjermani 2006”.