30 prill 2009

“Rajkard pëlqen Italinë dhe Anglinë”

Gjatë javëve të fundit, ish-trajneri i Barcelonës, Frenk Rajkard, është kontaktuar nga disa klube të Europës Lindore për të kuptuar se cilat ishin qëllimet e tij për të ardhmen, qëllime këto që duket se janë të lidhura me ngjyrat kuqezi. “Frenk ka shumë mundësi të rikthehet të punojë këtë verë. Ai do të preferonte të drejtonte një skuadër në Serinë A ose në Premier Ligë dhe mund të them se, në mënyrë indirekte, vetë Milani më ka konfirmuar se emri i tij është një nga kryesorët për të zëvendësuar Karlo Ançelotin, gjithmonë nëse ky i fundit vendos të largohet”, ka thënë agjenti i holandezit Perri Ovrem.