29 prill 2009

Wenger: Ronaldo është vetëm një prej shumë rreziqeve

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, në prag të takimit të sotëm me Manchester United, thotë se Cristiano Ronaldo është vetëm një prej shumë rreziqeve.
Edhe pse portugezi nuk e ka formën e sezonit të kaluar, ai edhe më tej llogaritet si një nga futbollistët më të rrezikshëm të Manchester United.“Sigurisht se do të përpiqemi ta ruajmë të qetë Ronaldon, por nëse fokusoheni vetëm në të, dikush tjetër do të jetë i rrezikshëm. Nuk jemi të shqetësuar nga ndonjë person i veçantë”, ka thënë Wenger.Trajneri francez nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e sulmuesit të lënduar Robin van Persie, si dhe rusit Andrei Arshavin i cili nuk ka të drejtë loje, por ai do të ketë në disponim sulmuesin Emmanuel Adebayor.“Adebayor është plotësisht i gatshëm dhe është një lojtar i rëndësishëm, si edhe të tjerët. Shumë sulmues varen nga kualiteti i lojës ekipore andaj nuk duhet të rritet presioni ndaj sulmuesve. Gjithçka varet nga loja ekipore”, ka shtuar francezi mes tjerash.