28 nëntor 2008

Zyrtare: Molinaro bardhezi deri me 2013-ën

Mbrojtesi i Juventusit, Cristian Molinaro ka vazhduar kontraten e tij me klubin bardhezi deri ne vitin 2013, shpjegoi drejtori sportiv Alessio Secco. Mbrojtesi italian, i cili mund te luaje ne te majte ose ne mesfushe, eshte bere lojtare kyc per Juventusin kete vit pikerisht qekur ka luajtur ne dhjete ndeshje. "Duam te vazhdojme bashkepunimin me kesi lloj lojtaresh per skuadren. Jemi te sigurte se Cristian do te jete lojtare kyc edhe ne te ardhmen" - vazhdoi Secco per faqen zyrtare per skuadres bardhezi. "Jam shume i lumtur. Pres me Juventusin t'i realizoje te gjitha enderrat e mia, sikur ate qe tashme kam realizuar, per shembull, te luaje ne Ligen e Kampioneve" - komentoi Molinaro. Lojtari 25-vjecar ka filluar karrieren e tij ne skuadren e Salernitanes para se te arrije tek Juvja ne vitin 2005, por kaloi ne huazim tek Siena ku debutoi ne Serie A dhe ishte perseri i ftuar te Juventusi ne veren e vitit 2007.