25 nëntor 2008

Roma kërkon sulmuesin e Fiorentinës, Osvaldo

Roma, pas fillimit të dobët të sezonit, duket se është e vendosur ta përforcojë ekipin, dhe raportohet se është duke ndjekur sulmuesin e Fiorentinës, Pablo Daniel Osvaldo.
Sipas gazetës italiane La Nazione, Roma dëshiron të arrijë marrëveshje me argjentinasin e ri që në afatin kalimtar të janarit.Osvaldo ka deklaruar se ai është duke menduar për largim nga Firenca, pasi që është lënë jashtë formacionit të parë këtë sezon nga trajneri Cesare Prandelli, dhe Roma mund të ishte një shtytje në karrierë për argjentinasin.