28 nëntor 2008

City mposht Schalken

Manchester City ka shënuar fitore në Gelsenkirchen si mysafir kundrës skuadrës gjermane Schalke 04 ne kuadër të Grupit A, me rezultat 2-0.
Golin e parë për ‘pasanikët’ e shënoi Benjani Mwaruwari në minutën e 33-të të takimit dhe me këtë epërsi minimale të mysafirëve skuadrat shkuan në pushim. Mysafirët shënuan sërish në pjesën e dytë (67’) me anë të Stephen Ireland për të siguruar tre pikët nga ky takim. Me këtë fitore Manchester City pozicionohet në vendin e parë në Grupin A dhe siç duket do të vazhdojnë më tutje garën në Kupën UEFA.