27 nëntor 2008

Scolari: Kthehem në Brazil nëse nuk kualifikohemi

Trajneri i Chelseat, Luiz Felipe Scolari, e ka lëkundur pozitën e tij në klub, duke deklaruar se më mirë do të ishte të kthehet në Brazil se Chelsea të mos arrijë të kualifikohet më tej në Ligën e Kampionëve.
Chelsea luajti barazim 1-1 dhe fitoi një pikë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj ekipit francez Bordeaux, duke lënë të hapur gjithçka deri në ndeshjet e fundit të fazës grupore.“Duhet të nxjerrim fitore ndaj Cluj në fushë vendore. Nëse ekipi im nuk ka kualitete të mjaftueshme për të nxjerrë fitore në fushë vendore në një ndeshje aq vendimtare, më mirë për mua do të jetë të kthehem në Brazil se sa të qëndroj këtu”, ka deklaruar Scolari.“Kjo është hera e dytë që e lëshojmë rastin për t’u kualifikuar në fazën e ardhshme Duhet mirë të mendojmë pse kjo është kështu, jo vetëm sot dhe gjatë të javës, por vërtet të angazhohemi që kjo të përmirësohet”, ka shtuar braziliani.