28 nëntor 2008

Secco: Giovinco nuk do te largohet

Drejtori sportiv i Juventusit, Alessio Secco thote se ylli i ri i skuadres, Sebastian Giovinco nuk do te largohet ne muajin janar. I popullarizuari “Milingona Atomike” kete sezone u kthye ne Torino pas nje viti huazim ne Empoli. Giovinco vlen per talent te madh ne futbollin italian dhe shume ekipe evropiane e deshirojne te riun. Zonja e Vjeter para disa muaj rinovoi kontraten me Giovincon, por problem shfaqin minutat e pakta te cilet i fiton lojtari nga tekniku Ranieri. Per kete shkak lojtari ofanziv i radheve te mesfushes ishte i lidhur me largim si i huazuar, ndersa West Ham, Genoa dhe Palermo jane te interesuar per sherbimet e tij, si dhe skuadra tjera te medha, si Arsenal, Real Madrid dhe Sevilla. Por edhe perkunder asaj, drejtesia e Zonjes se Vjeter nuk duan te degjojne per largimin e Giovincos.”Ne janar nuk do te kete largime dhe Giovinco do te qendroje me ne”. - mbaroi Alessio Secco.