27 nëntor 2008

Del Piero: Inter, do tëarrijmë sërish

Juventusi ndodhet gjashtë pikë larg Interit në renditjen e Serisë A, por Alesandro del Piero nuk është i shqetësuar. Sipas tij, diferenca me zikaltërit e Murinjos nuk do të zgjasë edhe për shumë kohë. "Përpara kemi një ndeshje shumë të rëndësishme kundër Rexhinës. Duhet me patjetër që të marrim tri pikët, në mënyrë që të mos shkëputemi nga Interi dhe t‘i arrijmë ata në krye të klasifikimit", tha numri 10 i bardhezinjve. "Duhet të rigjejmë grintën, me të cilën arritëm shtatë fitore radhazi".