28 nëntor 2008

Alves paralajmëron Casillasin

Lojtarët e Barcelonës nuk pajtohen me parashikimin e portierit të Real Madridit, Iker Casillas, për rezultatin e ndeshjes së ardhshme El Classico.
Në një promovim të djeshëm, Casillas së bashku me mikun e tij, yllin e tenisit Rafael Nadal, premtuan se Reali do të mposhtë Barcelonën, ndërsa parashikimi i tyre ishte 1-0.Por, mbrojtësi i Barcelonës, Daniel Alves, menjëherë është kundërpërgjigjur mbrëmë, duke thënë se do të jenë blaugranët ata që do të festojnë fitoren.“Çdokush mund të flasë. Është liri e të shprehurit. Por, po ashtu duhet t’i mbani fjalët edhe me punë. Ne jemi të qetë, shumë të fuqishëm dhe dëshirojmë të fitojmë”, ka thënë Alves.El Classico do të zhvillohet më 14 dhjetor në Camp Nou.