27 nëntor 2008

Crouch kërkon hakmarrje kundër Milanit

Sulmuesi i Portsmouthit, Peter Crouch, dëshiron t’i hakmerret Milanit me fitore nё ndeshjen e nesërme, pёr shkak tё humbjes me ish-klubin e tij, Liverpoolin, nё finalen e vitit 2007 tё Ligёs sё Kampionёve.
“Tё gjithë me padurim presin ndeshjen, ndërsa unё shpresoj se do tё arrij t’ua kthej atё qё ma prishёn ёndrrёn pёr titullin evropian. Do tё jetё njё mbrëmje fantastike pёr tё gjithё qё luajnë nё Portsmouth, ndërsa jam i sigurt se do jetё edhe pёr ata qё do tё jenё nё stadium”, ka thёnё Crouch. “Shpresoj se do ta fitojmë Milanin dhe do tё mbetemi nё konkurrencë, por dёshirojmё tё luajmë mirё edhe nё ligё, me tё cilёn do tё siguronim vend pёr nё Evropё edhe nё vitin e ardhshëm”, ka përfunduar sulmuesi anglez.