27 nëntor 2008

Casillas dhe Nadal: Do ta mposhtim Barcën

Gjatë pjesëmarrjes së përbashkët në një eveniment bamirës, portieri i Real Madridit dhe tenisti numër një në botë, Rafael Nadal, i cili njihet si tifoz i flaktë i Realit, kanë thënë se Merengues do ta mposhtin Barcelonën në ndeshjne e cila do të zhvillohet në Camp Nou muajin e ardhshëm.
“Rafa dhe unë jemi të bindur se do të fitojmë në Camp Nou kundër Barcelonës me rezultat 1-0”, ka thënë Iker Casillas. Barcelona dhe Real Madridi do të ndeshen me 13 dhjetor në derbin e madh botëror, “El Classico”