25 nëntor 2008

City ofron 8 milionë funte për Toure

Manchester City vazhdon të kërkojë yje nga të gjitha ekipet evropiane dhe kësaj here spekulohet se klubi i Premierligës do të bëjë ofertë për mbrojtësin e Arsenalit, Kolo Toure.
Sipas Daily Mail, menaxheri i Cityt, Mark Hughes, do të ofrojë 8 milion funte për mbrojtësin e qendrës sapo të hapet afati kalimtar i janarit.Por, me mundësinë që nga ekipi të largohet edhe Gallas, vështirë se Wenger do të heqë dorë nga Toure, ose së paku jo me këtë shifër, duke ditur se City është në gjendje të ofrojë edhe shuma më të larta.