24 nëntor 2008

Lajmrim rreth sfides Zenit - Juventus

Takimi tjeter i skuadres sone eshte ai ne kuader te Liges se Kampioneve me Ruset e Zenitit, takimi zhvillohet ne Sen Petersburg me fillim nga ora 18:30. Skuadra e zemres luan me fituest e Kupes se Uefas nga viti i kaluar , dhe per Juventinet ky takim eshte takim formale pasi qe Juventus ka siguruar pjesmarrjen ne 1/8 e Finales se Champions Leagues.Skuadres Ruse i duhen shume piket perte menduar ne nje befasi perte vazhduar garat me tutje, nese Real Madrid bene ndonje gabim gjat udhetimit ne Bata Borisovo te Bjelorusis.Qe nga fillimi i Liges se Kampioneve skuadra Juventus ka pasur probleme me lendime keshtu qe edhe ne takimin kunder Ruseve do te mungoje nje kontigjent i madhe i futbollisteve si: Buffon, Zebina, Knezevic, Salihamidzic, Poulsen, Tiaga dhe Trezegueta. Duhet te kemi ne konsiderat skuadren Ruse sepse Zenit ka treguar lojra te shkelqyer ne garat Europiane dhe udheheqet nga nje strateg Holandez po ashtu Rusve te Zenitit do tju ndihmoje edhe koha e vtofte qe mbizotrone ne Rusi dhe sidomos Lufta e tyre qe kane per te arritur nje objektiv dhe nje shprese per te kaluar fazen e grupeve, qoft edhe ne Uefa cup.Per kete takim jan ftuar 21 Futbollis ne mesin e tyre jane edhe treshja e permendur Del Piero, Amauri dhe Nedved te cilet sipas shtypit italian ishte cekur se ata nuk do te udhetojn per ne Rusi, mirpo ata jane te Ftuar nga Ranieri por mbetet se a do te inkuadrohen ne loj apo jo...

LISTA E TE FTUARVE
3.Chiellini, 4.Mellberg, 8.Amauri, 9.Iaquinta, 10.Del Piero, 11.Nedved, 12.Chiementi 13.Manninger, 16.Camoranesi, 19.Marchisio, 20.Giovinco, 21.Grygera, 22.Sissoko, 27.Ekdal, 28.Molinaro, 29.De Ceglie, 31.Nocchi, 32.Marchionni, 33.Legrottaglie, 36.Castiglia, 40.Rossi.


FOTO NGA STERVITJA NE RUSI ATY SHIFEN EDHE NEDVED DHE DEL PIERO

KLIKO MBI FOTO QE TE ZMADHOHEN...