27 nëntor 2008

Gudjohnsen: Guardiola ma ndryshoi jetën

Sulmuesi i Barcelonës, Eidur Gudjohnsen, thotë se me ardhjen e trajnerit të ri Pep Guardiola, atij i është dhënë mundësia që të qëndrojë në Camp Nou dhe të luftojë për një vend në skuadrën katalunase.
“Në fund të sezonit të kaluar dëshiroja të largohem, mirëpo pasi bisedova me Guardiolan, ndryshoi gjithçka”. “Guardiola ma ndryshoi jetën kur më tha se ka besim tek unë, prandaj nuk mendova më për ofertat që m’u bënë, por u fokusova te Barcelona”, ka thënë ish-sulmuesi i Chelseat.