28 nëntor 2008

Ramsey do të luftojë për vend të rregullt tek Arsenali

I riu i Arsenalit, Aaron Ramsey, është më se i vendosur për të siguruar një vend në formacionin e parë të Arsenalit këtë sezon.
“Dua të luftoj dhe ta shoh veten time në njëmbëdhjetëshin startuese të Arsenalit. Dua të luaj një javë po, një javë jo, dhe të gjej veten si një lojtar i formacionit të parë në Arsenal”, ka thënë Ramsey.“Jam një person ambicioz dhe gjithmonë pres shumë”, ka shtuar mesfushori 18-vjeçar.