28 nëntor 2008

Bastian Schweinsteiger i tunduar nga Juventusi

Bastian Schweinsteiger, i cili ndihet i tunduar nga Juventusi, po mendon te largohet nga Bajerni i Mynihut ne fund te sezonit. Kontrata e tij perfundon ne qershor. Karl-Heinz Rummenigge, presidenti i bavarezeve, ka garantuar se do te beje gjithcka per ta mbajtur lojtarin. ‘Do te luftojme per ta mbajtur, - pohoi Rummenigge. – Natyrisht e dime se nje lojtar i vleres se tij mund te terrheqe shume interes dhe ne kemi te njejtat te ardhura te nje klubi si Juventusi, per shembull.’