29 maj 2009

Toni qëndron në Bayern

Sulmuesi italian, Luca Toni do të mbetet në Bayern Munich, ka siguruar presidenti i klubit bavarez, Franz Beckenbauer. Në javët e fundit qarkulluan spekulime se Toni kërkohet nga Milani dhe Juventusi, mirëpo Bayerni synon ta mbajë në Allianz Arena. “Toni do të mbetet me ne edhe vitin e ardhshëm”, deklaroi Beckenbauer për mediat gjermane. Bayern nuk dëshiron të liroj[ Tonin, pavarësisht transferimit të reprezentuesit gjerman, Mario Gomez nga Stuttgarti, që do të jetë rival për repartin ofensiv së bashku me Miroslav Klosen.