29 maj 2009

Liverpool ia shton pagën Torresit

Sulmuesi spanjoll Fernando Torres është ‘qerasur’ me kontratë të re nga Liverpooli e cila do ta mbajë atë në klubin anglez edhe pas vitit 2013.
Edhe pse spanjoll ka edhe katër vite në kontratën e tij gjashtëvjeçare, Liverpooli i ka ofruar atij t’ia përmirësojë kushtet, duke i dhënë mundësinë ta vazhdojë marrëveshjen deri në vitin 2014.“Fernando është një prej sulmuesve më të mirë në ndeshje sot dhe, në moshën e tij, ai vetëm mund të bëhet më i mirë”, ka thënë menaxheri i Liverpoolit, Rafael Benitez.“Çdo ekip i madh do ta dëshironte atë në ekip, por ai ka treguar se sa shumë dëshiron të arrijë me Liverpoolin, duke ia dhënë besimin klubit. Ai është një talent i madh, por ende ka uri për ta përmirësuar ndeshjen e tij”, ka shtuar spanjolli.