29 maj 2009

Drogba do të kërkojë falje sërish

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, ka njoftuar se do të kërkojë edhe njëherë falje nga gjyqtari Tom Henning Ovrebo, të cilin e ka ofenduar në fund ndeshjes kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.
Kampioni i ri i Evropës për klube, Barcelona, e eliminoi Chelsean në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa për shkak disa momenteve të dyshimta në ndeshjen kthyese të zhvilluar në Stamford Bridge, Blutë nuk mundën t’i kontrollonin emocionet e veta dhe reaguan duke e ofenduar gjyqtarin, ndërsa Drogba e ofendoi atë edhe para kamerave. “Ndeshja (kundër Barcelonës) është e kaluar dhe gjithçka ka marrë fund. Unë kam kërkuar falje dhe të njëjtën gjë do ta bëj sërish”, është shprehur sulmuesi nga Bregu i Fildishtë për “Sky Sports”.