29 maj 2009

Bendtner dëshiron ta vazhdojë kontratën

Sulmuesi i Topçinjve, Nicklas Bendtner, ka deklaruar se do të ishte më se i kënaqur ta vazhdonte kontratën e tij me Arsenalin.
“Sky Sports” njofton se trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger, dëshiron t’i ofrojë kontratë të re danezit 21-vjeçar, ndërsa duket se edhe lojtarit i pëlqen kjo ide. “Është padyshim njëri nga prioritetet e mia vazhdim i kontratës dhe kurrë nuk kam dëshiruar diçka tjetër. “Është ndjenjë e mirë kur dëgjoj se e kam edhe mbështetjen e trajnerit dhe shpresoj të mbetem në këtë skuadër për një kohë ta gjatë”, ka thënë Bendtner për “Ekstra Bladet”.