27 shkurt 2009

“Tani mendojmë për Napolin”

Kristian Molinaro, mbrojtësi i Juventusit, është disi i zhgënjyer nga rezultati i arritur në Londër ndaj Çelsit, por gjithsesi beson ende te kualifikimi, por nuk harron as kampionatin, pasi këtë fundjavë, “Zonja e Vjetër” do të ketë një ndeshje impenjative në shtëpi me Napolin. “Treguam se jemi në lartësinë e Çelsit. Ndryshimi i vetëm mes nesh në Londër ishte goli i Drogbasë, por në ndeshjen e kthimit mund ta kthejmë rezultatin. Kampionati? Me Napolin do të jetë një tjetër ndeshje e fortë dhe e rëndësishme për ne. Napoli po kalon një moment të vështirë, por kjo nuk do të thotë se skuadra e Rejas nuk luan futboll. Objektivi ynë do të jenë tri pikët për t’iu rikthyer fitores”.....