28 shkurt 2009

Çelsi përballë Uiganit për të forcuar pozitat

Çelsi do të ketë përballë për javën e 27-të skuadrën e Uiganit. Gus Hidink e ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij “të shkurtër” tek skuadra e Abramoçit. Në ndeshjen e parë ai fitoi në transfertë me rivalët direktë të Aston Vilës, duke i parakaluar ata në klasifikim. Ndeshja e dytë ishte ajo e mesjavës kundër Juventusit të Torinos për Ligën e Kampioneve, të cilën Çelsi e fitoi me rezultatin minimal 1-0. Aktualisht, skuadra londoneze ndodhet në vendin e tretë me 52 pikë, 10 më pak se Mançesteri, dhe 3 më pak se Liverpuli i vendit të dytë. Në anën tjetër, Uigani renditet në vendin e 7-të me 35 pikë. Ndeshja Çelsi-Fulham do të luhet sot në orën 16:00.