28 shkurt 2009

Barcelona fillon gjuetinë për Karim Benzemanë

Përballja e Barcelonës me Lionin në Ligën e Kampioneve është bërë shkak i fillimit të kontakteve për kartonin e Karim Benzemasë. Presidenti i Barcelonës, Laporta, ka komunikuar vazhdimisht me homologun e tij të Lionit, Aulas, gjatë ndeshjes. Dy njerëzit më të mëdhenj të klubeve respektive kanë darkuar më pas së bashku në restorantin “Paul Bocuse”, një nga më të famshmit e planetit. Për Barcelonën, Karim Benzema shihet si zëvëndësuesi ideal i Samuel Etosë në ekip. Mediat spanjolle dhe ato franceze publikojnë se mes dy presidentëve janë zhvilluar bisedime rreth shifrave konkrete për transferimin e francezit në Spanjë