27 shkurt 2009

Real Madrid, shtohen radhet e te pakenaqurve

Tjeter i pakenaqur ne kampin e Real Madrid. Pas holandezit Van der Vaart, nje tjeter lojtar ka shprehur pakenaqesine per aktivizimin e paket me fanelen e madrileneve. Behet fjale per francezin e marre ne forme huazimi nga West Ham, Faubert. Edhe pse ai u ble me parametrat e nje lojtari premtues, qe prej periudhes kur ka mberritur ne Madrid eshte aktivizuar vetem 31 minuta ne Lige kunder Racing Santander dhe asnje ne Champions League. “Eshte e veshtire ta pranosh. Nuk kam as idene me te vogel pse po ndodh kjo gje. Askush nuk me ka thene pse nuk luaj”, ka theksuar Faubert ne nje interviste dhene per gazeten franceze“L’Equipe”. Mesa duket, Real Madrid nuk ka ndermend te paguaje 7 milione euro per te blere gjithe kartonin e francezit, e ardhmja e te cilit do te jete e destinuar serish tek West Ham. ...