28 shkurt 2009

Ançeloti: Qëndroj te Milani dhe luajmë në Champions

“As që e mendoj te shkoj në Spanjë, aq më tepër që kam kontratë deri në vitin 2010. Ka më shumë se pesë vjet që qarkullojnë fjalë për kalimin tim te Reali, por dëshira ime është të qëndroj te Milani.” Me këto fjalë Karlo Ançeloti u përgjigjet zërave për një transferimim të mundshëm në kampionatin spanjoll. “E ndjej që është moment i vështirë, por ndjej gjithashtu që i kemi mundësitë të marrim pjesë vitin që vjen në Ligën e Kamoionëve. Me Sampdorian dhe Atalantën do të luamë ndeshjet vendimtare”, - ka vijuar më tej tekniku kuqezi. “Shpresoj të rikuperohen Kaka dhe Ronaldinjo për të dielën e ardhshme me Atalantën. Nuk mund të jenë për Sampdorina, por për Atalantën besoj do të jenë të gatshëm. Pa Sedorfin dhe Ambrozimin, do të më duhet të bëj zgjedhje të detyrueshme.” Dy fjalë edhe për mungesaën e Kakasë: “Nëse nuk ke në dispozicion futbollistin më të mirë në botë, sigurisht do të kesh mangësi.”