27 shkurt 2009

Kalu: Dua Arsenalin!

Pavarësisht ndeshjes së mrekullueshme të zhvilluar ndaj Juventusit në “Stamford Bridge” të fituar me rezultatin 1-0, Salomon Kalu shokon skuadrën e tij me një deklaratë bombastike: “Ëndërroj të luaj për skuadrën e drejtuar nga Arsen Venger”. Mesa duket, futbollisti i Kombëtares së Bregut të Fildishtë nuk ndihet shumë komod në Londër dhe në fund të sezonit kërkon të nisë një eksperiencë të re, sërish në Londër, por këtë herë me “Topçinjtë”. “Jam ende nën kontratë me Çelsin, por tek Arsenali kam shumë miq, si Kolo Ture, Eboue dhe Adebajor. I ndjek gjithmonë me kënaqësi ata dhe ëndërroj që ndonjë ditë të jem edhe unë pjesë e skuadrës së Vengerit, pse jo sezonin e ardhshëm”.....