28 shkurt 2009

Lacio do të presë Bolonjën në “Olimpiko”

Lacio do të presë sot Bolonjën në “Olimpiko” në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të Serisë A. Delio Rosi ka siguruar përfundimisht pjesëmarrjen e Foxhias, i cili do të përbëjë treshen e sulmit së bashku me Manfredinin dhe Rokin.

Në kampin e Bolonjës, Sinisha Mihajloviç nuk do të ketë të gatshëm Coelhon. Terzi është i skualifikuar, duke qenë një mungesë e rëndësishme e mbrojtjes. Ndërsa, Adailton nuk është rikuperuar akoma.

Më poshtë do të paraqesim formacionet paraprake të Lacios dhe Bolonjës.

Lazio-Bologna (E shtunë, ora 18:00)

LAZIO (4-3-3): Muslera; Lichtsteiner, Siviglia, Cribari, Kolarov; Brocchi, Ledesma, Matuzalem; Foggia, Zarate, Pandev.
Në stol: Carrizo, Rozenhal, Radu, De Silvestri, Dabo, Manfredini, Rocchi.
Trajner: Rossi.
Të padisponueshëm: Del Nero, Meghni, Mauri

BOLOGNA (4-5-1): Antonioli; Belleri, Britos, Terzi, Lanna; Coelho, Mingazzini, Volpi, Mudingayi, Bombardini; Di Vaio.
Në stol: Colombo, Zenoni, Mutarelli, Valiani, Amoroso, Bernacci, Marazzina.
Trajner: Mihajlovic
Të padisponueshëm: Paonessa, Cesar, Osvaldo, Moras (I skualifikuar, 1)