27 shkurt 2009

Kamoranezi ndalet sërish

Disfata kundër Çelsit ka qenë shumë e hidhur për Klaudio Ranierin. Përveç rezultatit dhe fatit të keq që pushtoi në “Stamford Bridge” Juventusin dhe ndeshjes së vështirë me të cilën bardhezinjtë duhet të përballen në Torino pas dy javësh, trajneri i “Zonjës së Vjetër” duhet të bëjë edhe pa Mauro German Kamoranezin në ndeshjet e ardhshme. Ndonëse koha e riaftësimit nuk është konfirmuar ende, e sigurt është mospjesëmarrja e tij në ndeshjen e fundjavës në kampionat kundër Napolit. Në këtë mënyrë, Kamoranezi i saporikthyer në fushë, duhet të ndalet sërish për një dëmtim të rëndë të pësuar në këmbën e majtë, që mendohet t’i kushtojë shumë shtrenjtë mesfushorit italo-argjentinas...