27 shkurt 2009

“El Nino” jashtë fushave për më shumë se 2 javë

Fernando Torres do të qëndrojë për më shumë se dy javë jashtë fushave të futbollit. Futbollisti ka pësuar një tjetër lëndim në kyçin e këmbës, dëmtim të cilin e pësoi që në ndeshjen kundër Realit të Madridit para dy ditësh. Klubi i Liverpulit bën me dije se ylli spanjoll do të mungojë për rreth dy javë, dhe me shumë mundësi do të humbasë përballjen e rëndësishme me Mançester Junaited, më datë 15 mars, dhe atë të kthimit me Realin e Madridit për Ligën e Kampioneve. Ndeshjet ne të cilat do të mungojë Fernando Torres janë shumë të rëndësishme për Liverpulin, pasi, nga këto takime do të përcaktohet edhe ecuria e mëtejshme e sezonit.....