27 shkurt 2009

“Reali mbetet sërish i frikshëm”

Pasi ndihmoi skuadrën e tij të fitojë ndeshjen e parë në “Bernabeu”, mesfushori argjentinas, Maskerano, dha për reporterët e agjencisë informative “Goal.com” një intervistë ekskluzive nëpërmjet të cilës tregoi bindjen e tij për kalimin në fazën tjetër. “Kjo nuk do të ndryshojë aspak mënyrën tonë të përgatitjes për në ndeshjen kthimit. Jemi të gjithë të lumtur me lojën e zhvilluar në “Santiago Bernabeu” dhe sidomos, duke parë se kapiteni, Stiven Xherrard nuk mund të luante. Kësaj mungese iu shtua edhe dëmtimi i Fernando Torresit dhe të luash pa dy prej liderëve të skuadrës është fatkeqësi. Megjithatë, treguam se jemi ekip i kompletuar dhe arritëm të marrnim një rezultat të mrekullueshëm”, tha 24-vjeçari. Ai ktheu menjëherë vëmendjen te ndeshja e kthimit dhe parashikoi përsëri një sfidë të mundimshme. “Ndaj Realit nuk je i qetë për asnjë moment”....