28 shkurt 2009

Sevila do të hapë javën me transfertën e Bilbaos

Ndeshja hapëse e javës së 25-të në Primera Division do të jetë ajo mes Atletiko Bilbaos dhe Sevilas. Objektivi i Sevilas për këtë sezon është renditja mes skuadrave më të mira të Spanjës, objektiv që është arritur deri tani. Sevila ndodhet në vendin e tretë me 44 pikë. Ndërsa, objektivi i Bilbaos është Liga e Europës. Aktualisht kjo skuadër ndodhet në vendin e 9-të me 31 pikë.Takimi mes Atletiko Bilbaos dhe Sevilas do të nisë në orën 20:00.