27 shkurt 2009

Interi vazhdon përgatitjet në prag të sfidës me Romën

Interi ka vazhduar stërvitjen në prag të përballjes me Romën për javën e 26-të të Serisë A. Skuadra e Murinjos ishte e gjitha e grumbulluar në qendrën sportive “Anxhelo Morati”. Kampionët e kanë filluar stërvitjen me pasime të shkurtra, dhe më pas kanë filluar me goditjet në portë.I vetmi që ka zhvilluar stërvitje të diferencuar ishte mbrojtësi Valter Samuel. Futbollisti ka patur probleme në pulpën e majtë. Interi udhëheq kampionatin italian, me 9 pikë i shkëpur nga Juventusi, ndjekësi më i afërt....