27 shkurt 2009

Roma, stërvitje e diferencuar për Huan

Roma ka vazhduar paraditen e sotme stërvitjet në prag të superpërballjes me Interin ditën e dielë. Skuadra e drejtuar nga Luçiano Spaleti ka dalur në stërvitje rreth orës 11:00, dhe e ka vazhduar normalisht atë. Futbollistët, Kaseti, Sisinjo, Huan, De Rosi dhe Toneto, kanë zhvilluar stërvitje të diferencuar për shkak të problemeve me dëmtimet. Kapiteni Françesko Toti ka qenë nën kujdesin e terapistëve. Probleme ka pasur edhe Pixarro në gjurin e djathtë. Ndeshja mes Interit dhe Romës është planifikuar të luhet ditën e dielë në mbrëmje në “San Siro”. Këto dy ekipe kanë rivalizuar njëra-tjetrën në sezonet e fundit, por, këtë vit Roma nuk ka qenë në lartësinë e duhur......