27 shkurt 2009

Aguero pranë divorcit me Atletikon e Madridit

Ndarja e parakohshme mes Serxhio Agueros dhe Atletikos së Madridit duket e pashmangshme në merkaton e verës. Ditët e fundit në mediat spanjolle po flitet gjithnjë e më shumë për një largim të argjentinasit, për shkak të rënies së rendimentit të tij në këtë ekip. Supertalenti nuk e ka kapërdirë aspak mirë zëvëndësimin nga trajneri i ri, Abel Resino, në ndeshjen e mesjavës kundër Portos për Ligën e Kampioneve. E përditshmja AS shkruan se klubi madrilen është i bindur se ka ardhur koha e përshtatshme për të shitur futbollistin. Në garë për të marrë shërbimet e Agueros jënë disa klube, mes të cilave, Interi, Mançester Siti dhe Çelsi....