21 dhjetor 2010

Zenit mohon interesimin për Buffonin

Ditëvete fundit është përfolur se ekipi Rusë, Zenit st. Petersburg, ka dërguar një ofert drejt Torinos, për portjerin e Juventusit, Gigi Buffon. Por drejtori sportiv i Zenitit, Igor Korneev, e ka mohuar interesimin e klubit Rusë për portjerin e Juventusit.
"Buffon është njëri nga portjet më të mirë ne botë. Por ne nuk jemi te interesuar për Buffonin sepse ne jemi duke kërkuar lojtar te rinj."
Buffon ka kontratë me Juventusin deri ne vitin 2013, megjithatë Gigi mund te largohet ne janar.
Bayern Munchen, Manchester United, Manchester City dhe Arsenal janë shumë te intetesuar për portjerin e Juves.