22 dhjetor 2010

Tuttosport:Van Gaal:"Gomez ësht i lirë"

Sipas te përditshmes torineze "Tuttosport", trajneri i Bayern Munchenit Van Gaal, e le te lirë Gomezin qe te largohet nga suadra.
Juventus është shumë e interesuar për Gomezin.
Ditëve te fundit është përfolur se Gjermani mund te transferohet ne Juventus, pasi qe Juventus po e kërkon nje sulmues, dhe njeri nga opcionet mund te jetë edhe Gomez.
Van Gaal po shikon ta shes "Bomberin" e Beyernit, dhe Marotta është duke shikuar ne kte drejtim për ta blerë lojtarin.