22 dhjetor 2010

Juve duhet të zgjedh mes Gomez dhe Benzema

Torino, 22 dhjetor – Transferimi i një sulmuesi gjatë merkatos së janarit nga skuadra e Juventusit duket të jetë punën e kryer, por sipas medieve në Itali drejtuesit “bardhezi” duhet të zgjedhin në mes sulmuesit në topformë të Bayern Munchen, Mario Gomez dhe atij të Real Madridit, Karim Benzema.
Megjithatë transferimi i francezit duket me i mundshëm pasi Hoze Murinjo nuk është edhe aq i kënaqur me paraqitjet e tij. Ndërsa Bayerni vështir se do të heq dorë nga Gomez që dita ditës po merr mbi supe e gjithë skuadrën e Bayenit.