04 dhjetor 2010

Trezege, e ardhmja kalon nga Juventusi

David Trezege nuk ka dëshirë të flasë për të ardhmen e tij, por zërat në lidhje me një rikthim të mundshëm në Itali që në janar po shtohen me kalimin e orëve. Në bazë të së përditshmes sportive “Sport”, që duket se ka marrë informacione nga stafi i lojtarit, sulmuesi franko-argjentinas ka dëshirë të qëndrojë në kampionatin spanjoll me Herkulesin të paktën deri në fundin e sezonit aktual.

Nëse nuk do të ndodhë kështu, gjithmonë sipas gazetës katalanase, që ka nënvizuar interesimin nga ana e Interit, edhe Juventusi, që verën e kaluar e ka lënë të lirë të largohet me parametër zero, mund të ndërhyjë, ndoshta për të penguar transferimin e tij te një skuadër rivale. Klubi i Alikantes, në momentin e marrjes së “Trezegol”, nuk ka fiksuar asnjë klauzolë për prishjen e kontratës dhe është i vetëdijshëm që aftësitë e sulmuesit 33-vjeçar pëlqehen nga të gjithë. Jo rastësisht, është folur edhe për Fiorentinën, Milanin dhe madje edhe për një interesim të Realit të Madridit.