20 dhjetor 2010

Tottenham interesohet për Iaquintan

Sipas mediave britanike, Tottenham është vënë në ndjekje të sulmuesit të Juventusit Vincenzo Iaquinta.
Drejtuesit e klubit britanik janë të gatshëm për të nisur negociatat me krerët e Juventusit në javët e ardhshme, dhe pritet që britanikët të bëjnë një ofertë për ta transferuar atë në Tottenham nga janari i vitit të ardhshëm.