04 dhjetor 2010

Sorensen ka perparsi ne krahasim me Motte-n

Ka kaluar nje muaj prej se Juventus kishte nje kriz ne mbrojtje ku u detyrua ta rikthej Grosson dhe Salihamidzic po ashtu edhe disa te rinje te cilet u treguan mire ne skuader..

Momentalisht ne skuader ka mbrojtes me nje numer te madhe, vetem nje muaj me pare situata ka qene me e veshtire. Momentalisht ne dispozicion jane Bonuci, Chiellini, Traore, Grosso, Grigera, Legrotaglie keta te fundtit jane te rikuperuar nga lendimi, ne skuader jane edhe dy mbrojtes nga Primavera Camiliieri dhe Sorensen.

Sorensen eshte paraqitur me skuadren e par pas disa lendimeve qe goditen mbrojtjen Juventine, mirpo ai e ka shfrytezu kete mundesi shume mire. Te gjitha ndeshjet te cilat i ka zhvilluar deri me tani ka qene fantastik, perparsia e keti futbollisti eshte se ai mundet te luaj ne shume pozicione, se qendermbrojte dhe mbrojtes i krahut te djatht. Ne pozicionin e mbrojtesit te djatht ai eshte treguar shum i mire dhe me siguri do te jete ne formacionin e par kunder Catanies.

Motta, per te cilin kane menduar se do ti jap me shume shtytje skuadres dhe nje kfalitet me te mire, mirpo ai ka deshtuar, ende nuk ka zhvilluar nje ndeshje me nje kfalitet te mire, dhe nuk eshte e quditshme qe ngadal po e hup vendin ne skuader..