18 dhjetor 2010

Piazon lojtar i Juventusit

Juventusi ka siguruar shërbimet e mesfushorit të ri brazilian Lucas Piazon nga Sao Paulo.

Supertalenti brazilian Lucas Piazon, i njohur si "Kaka i ri" ishte cak i shumë klubeve të mëdha si: Real Madrid,Milan dhe Chelsea.

Transferimi i tij tek Juventus u kompletua sot me një shifër rreth 6mln euro.

16 vjeçari pritet të bashkohet me klubin italian në korrik të vitit 2011.