04 dhjetor 2010

Melo ne jemi Juventus, Scudeto duhet te jete e para

Sot Felippe Melo ishte mysafir i Juventus Channel, dhe eshte pergjigjur ne pyetjet e sipatizuesve Juventin, nuk e kemi harruar takimin e kaluar, mirpo tasht duhet te mendojm per Serie A..

Mira tifoz kan bere pytje te njejta..
Ato te arrite kjo skuader qe te fitoj Scudeton?

Une jam optimist, natyrisht qe mund te fitojm scudeton, Interi dhe Milan jane nje hap mbrapa neve, mirpo ata kane futbollist qe luajn se bashku qe sa kohe. Ne po punojm dhe ngadal po permirsohemi, kete stinor kemi ekip dhe egziston nje atmosfer e mire ne skuader e cila na shtyn qe kete stinore te fitojm ndonje trofe..

Ne jemi Juventus dhe prioriteti jone eshte Scudeto..

Ai ka komentuar edhe per takimin qe luhet kunder Catanies ne fundjave..

Kjo eshte nje finale, skuadra qe mendot te fiton skudeton duhet te mendoj keshtu, do te jete e veshtir mirpo do te tregojm se jemi te fort dhe mendoj se do te fitojm..

Te gjith e kan vrejtur permirsimin e Melos, dhe ka pasur shume pyetje lidhur me kete, ai ka diskutuar edhe per sezonin deshtues tek Juventusit..

Vitin e kaluar kemi treguar nje stinor jo te mire, per mu shume eshte diskutuar, per ata qe kam mbrritur i fundit ne skuader. Tashme nuk po mar kartona si vitin e kaluar, nuk kam bere as nje incident, mirpo loja ime ka mbetur e njejt dhe nuk jam i knaqur gjithnje kerkoj me shume nga vetvetja ka deklaruar Melo..