04 dhjetor 2010

Maxi Lopez - shpresoj qe do te luaj per Juven

Sulmuesi i Catanias deshiron te vije ne Torino, por deshira e par eshte qe Catania te shenoj fitore kunder Juves te diellen..

Sulmuesi i sicilianve, Maxi Lopez ka pranuar qe deshiron te kaloje ne Juventus, mirpo ka deklaruar se do te mundohet me gjith shpirt te shenoj fitore kunder Juves..

Argjentinasi ka deklaruar per nje transfer ne muajin Janar, mirpo prioriteti i tije jane tri piket ne fundjave..

Kjo eshte nje ndeshje e vlefshme per mua, duhet te shikojm ne tabel dhe ne historin e Juventusit, nese arrijme te shenojm fitore kunder Biankonereve do te jeme i Lumtur..

Transferimi?

Do t`me bente te lumtur, po ashtu ndihem i lumtur se cili klub me kerkon ka deklaruar Lopez icili ka shtuar - Shpresoj qe nje dite do te luaj me Juventusin, deshiroj qe te mbetem ne Itali, ne te cilen jam adaptuar, ne Itali ndihem si ne shtepin time, ka shume gjera te njejta si ne Argjentin ashtu edhe ne itali, si ne futboll edhe ne gjera tjera - ka deklaruar Maxi Lopez..