15 dhjetor 2010

Krasic: Juventus mund ta fitoj Skudetton

Bardhezinjtë kanë kaluar në pozitën e dytë pas fitores ndaj Lacios, edhe pse janë 6 pikë larg AC Milan, Serbi është pozitiv lidhje me pozitën e Juves.

“Natyrisht që Juventus dëshirojn ta fitojn Skudetton” tha Krasic për televizionin B92.

“Por, sic kam thënë edhe më parë nuk duhet që të ngutemi”

“Kemi treguar që jemi një ekip shumë kualitativ dhe konstant, nuk kemi humbur që 12 ndeshje në ligë”

“Do të shohim cfarë do të ndodh, fitoret na japim neve më shumë besim dhe na rriten shpresat për Skudetto.”

Krasic ishte realizator i golit të fitores ndaj Lacios që e shenoi në minutën e 94.