03 dhjetor 2010

Juventusi kërkon Contenton?

Juventusi është duke kërkuar lojtarë nga Bundesliga, ndërsa e sheh mbrojtësin e majtë të Bayernit të Munichut, Diego Contento, shumë pranë Olimpicos së Torinos.

Tuttosport pohon se drejtorët në Vinovo e kanë si një prej synimeve kryesore gjatë dimrit transferimin e mbrojtësit fantastik gjerman. Contento, i cili po shkëlqen në Bundesliga, ka pohuar vet se dëshiron rikthimin në Itali dhe kombëtaren italiane, për shkak se ka nënshtetësi të dyfishtë.

Zonja e vjetër e ka bërë të qartë se do të jetë mjaft gjatë afatit kalimtar dimëror.