21 dhjetor 2010

Juventus ta huazoj Schelotton?


Sipas lajmeve te fundit nga "Sport Italia",Juventus se shpejti do ti filloj negociatat me lojtarin e Atalantes i cidhi ësht i huazuar ne Cesena,Ezequiel Schelotto.
Juventus po mendon qe lojtarin ta mar si huazim,me drejt blerje ne fund te sezonit.Thuhet se marveshja do te arihet meniher pas viti te ri.Marotta po mendon qe tja jap Lanzafamen Cesenes,deri ne qershor,për një huazim gjashtë mujorë,dhe pastaj ta blej kartonin e tër të Schelottos.