21 dhjetor 2010

Juventus pas Bendtner


Juventusi pritet të bëjë ofertë për të transferuar në formë huazimi sulmuesin e parrehatuar të Arsenalit, Nicklas Bendtner.

Burime nga Torino thonë se Juve tashmë ka kontaktuar me Arsenalin për të marrë danezin si huazim në janar dhe Arsene Wenger aktualisht është duke vrarë mendjen rreth propozimit.

Bendtner së fundi është rikthyer nga lëndimi që e mbajti atë jashtë fushe një kohë të gjatë dhe dje edhe një herë shprehu pakënaqësinë e tij që nuk aktivizohet sa duhet këtë sezon.

Juve e sheh danezin si një mbulesë ideale për sulmuesin e qendrës Amauri.